PANEL KLIENTA: Logowanie

Baza wiedzy

Tworzenie baz mySQL

Z panelu administracyjnego wybieramy odnośnik "Menadżer MySQL", a następnie klikamy w link "Utwórz nową bazę danych".

 

 

Wybierz nazwę bazy danych która pozwoli Ci zapamiętać do czego baza ma służyć. Na przykład, wpisz "chat" jeżeli baza danych zostanie użyta ze skryptem czatu. Baza danych zawsze jest poprzedzona nazwą użytkownika i znakiem _. Jeżeli wybierzesz nazwę "chat" to powstanie nazwa bazy danych nazwaużytkownika_chat.

 

 

Usuwanie bazy danych

 

 

Lista wszystkich baz danych jest wyświetlona w głównym menu baz danych MySQL.  Aby usunąć baze danych, zaznacz pole obok nazwy bazy i kliknij przycisk "Usuń zaznaczone".  W powyższym przykładzie, usuneliśmy bazę o nazwie username_data1.

 

Dodawanie użytkowników do bazy danych

 

Czasami potrzebujesz mieć dostęp do konta dla większej ilości loginow niż jeden użytkownik. Aby dodać użytkowników do bazy wykonaj następujące kroki:

 

1.  Z menu głównego bazy danych, kliknij na nazwie bazy danych, którą chcesz zmodyfikować

2.  Kliknij link "Utwórz nowego użytkownika bazy danych " w górnym oknie.

3.  Wprowadź nazwę użytkownika i hasło a następnie kliknij przycisk "Utwórz".

 

 


Baza danych nazwaużytkonika_chat posiada dwóch użytkowików: username_chat (taka sama nazwa użytkownika jak nazwa bazy) i username_gary2.  Jeśli zechcesz usunąć użytkownika z bazy, po prostu zaznacz pole obok nazwy i kliknij przycisk "Usuń zaznaczone".

 

Zmiana hasła bazy danych

 

Aby zmienić hasło bazy danych kliknij na nazwę bazy w menu głównym MySQLa. Zobaczysz listę użytkowników. Aby zmienić hasło użytkownika bazy danych, kliknij na "modyfikuj" i wprowadź nowe hasło, a następnie naciśnij "Utwórz". Nie musisz znać starego hasła aby dokonać modyfikacji.

 

Dostep do phpMyAdmin

 

phpMyAdmin jest narzędziem napisanym w PHP które daje Ci możliwość administracji bazą danych MySQL. Możesz przeglądać swoje bazy, dokonywać eksportu i importu danych i wiele więcej. Odwiedź stronę http://www.phpmyadmin.net w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat użycia phpMyAdmin.

 Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych

Drukuj Drukuj

Polecamy:
Konfiguracja POP3/IMAP/SMTP (Czytał: 10479)
Co to jest konto reseller? (Czytał: 8353)
Statystyki Webalizer (Czytał: 3798)

Szybka Nawigacja

Logowanie do Panelu:

Email

Hasło

Pamiętaj mnie

Szukaj