PANEL KLIENTA: Logowanie

Baza wiedzy

Konta SEO - jak zarządzać adresami IP

IP w ramach konta SEO można zarządzać na dwa sposoby.

Sposób 1 - reseller:

Aby przydzielić adres IP dla domeny, należy stworzyć w Panelu DirectAdmin (tryb reseller) konto użytkownika. Dla każdego użytkownika można przydzielić inny adres IP z przydzielonej klientowi puli.

Np. aby wykorzystać 8 adresów IP z puli, należy utworzyć 8 użytkowników przydzielając im po jednym, innym adresie IP. Następnie, już z poziomu danego użytkownika (aby przejść w tryb użytkownika należy kliknąć w "Lista uzytkownikow", a następnie wybrać użytkownika) można dodać domenę, która będzie wskazywała na konkretny adres IP.

Wydzielenie użytkowników w ramach resellera zapewnia porządek i prostą administrację, jednak wymaga zapamiętania kilkunastu loginów i haseł do nowych kont. Jeśli chcesz skorzystać z prostszego rozwiązania wybierz sposób opisany niżej.

Sposób 2 - dodanie IP do pojedynczego użytkownika:

Przejdź na poziom użytkownika (ikonka "ludzika" u góry po prawej) lub załóż nowego i wybierz opcję konfiguracja domeny. Zostaną wyświetlone domeny dodane do konta. Wybierz domenę z listy klikając w jej nazwę lub dodaj nową. Zobaczysz okno jak poniźej, w którym będziesz mógł wybrać IP dla pojedynczej domeny. Czynność należy powtórzyć dla pozostałych domen na koncie.
zmiana ip

Wszelkie zmiany IP wymagają czasu potrzebnego na propagację, więc to, że domena nie działa "od ręki" jest normalne - czasami należy poczekać aż serwer odswieży wpisy. Jeśli strona nie jest widoczna dłuższy czas wyczyść cache przeglądarki i DNS na swoim komputerze. Zarówno w pierwszym, jak i drugim sposobie należy włączać PHP i CGI dla użytkownika/domeny, aby można było wykonywać skrypty PHP.Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych

Drukuj Drukuj

Polecamy:
Adresy serwerów DNS (Czytał: 9322)
Jak używać CRONa (Czytał: 1978)
Błąd 500 - przyczyny (Czytał: 3792)

Szybka Nawigacja

Logowanie do Panelu:

Email

Hasło

Pamiętaj mnie

Szukaj