PANEL KLIENTA: Logowanie

Baza wiedzy

Certyfikat SSL dla domeny na koncie hostingowym

W ramach konta hostingowego, a także kont reseller i kont SEO możesz uruchomić certyfikat SSL dla wybranych domen z konta. Certyfikat zabezpiecza transmisję danych między serwerem, a odbiorcą i jest polecany w przypadku gdy na Twojej stronie znajdują się jakiekolwiek formularze logowania i tym podobne (czyli np. w przypadku skryptów takich jak Wordpress, czy Joomla).

Certyfikat SSL musi być zaufany i wskazywać na odpowiednią domenę, aby przeglądarka nie wyświetlała ostrzeżania przy wejściu na stronę nim zabezpieczoną (co dzieje się w przypadku certyfikatów "self-signed"). Oferujemy certyfikaty sygnowane przez takich dostawców jak Comodo, Digicert i Globalsign, współpracujące z 99% przeglądarek. Certyfikat możesz zamówić w cenie od 50 zł netto rocznie po zalogowaniu się Panelu Klienta klikając w opcję "usługi". Aby zamówić certyfikat należy kliknąć w niebieską ikonę przy nazwie Twojego konta, a potem przejść do opcji dodatki.

Po opłaceniu zamówienia skontakujemy się z Tobą w celu aktywacji certyfikatu.

Dostępna jest też opcja automatycznego generowania bezpłatnego cerytifkatu Let's Encrypt, który jest ważny 3 miesiące i może być automatycznie przedłużany. W celu wygenerowania tego certyfikatu zaloguj się do panelu DirectAdmin i wybierz opcję "certyfikaty SSL". Następnie musisz podać w formularzu swój adres mailowy, oraz wybrać z listy domeny, które ma on obejmować. Pomoc dla certyfikatow Let's Encrypt dostarczana jest poprzez forum projektu: community.letsencrypt.org

Jeśli chcesz uzyskać ceryfikat samodzielnie, to do jego wygenerowania potrzebujesz najpierw CSR i klucz, który można stworzyć po kliknięciu opcji "certyfikaty SSL" w panelu DirectAdmin. W formularzu należy podać dane firmy/użytkownika dla którego zostanie wystawiony certyfikat, oraz nazwę domeny, dla której ma działać (np. mojadomena.pl). CSR potem należy podać w miejscu gdzie zamawiasz certyfikat.Pamiętaj także, aby aktywować opcję SSL dla domeny w DirectAdmin. W tym celu należy kliknąć opcję konfiguacja domeny, wybrać interesującą nas domenę z listy, a następnie zaznaczyć SSL.

SSL
W przypadku kont reseller i SEO, w ramach których masz założonych osobnych użytkowników, opcję SSL trzeba włączyć także w ustawieniach pakietu użytkownika.
Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych

Drukuj Drukuj

Polecamy:
Tworzenie baz mySQL (Czytał: 8515)

Szybka Nawigacja

Logowanie do Panelu:

Email

Hasło

Pamiętaj mnie

Szukaj